enter-article החלקת שיער - כל הסוגים במאמר אחד - פורטל עיצוב שיער המוביל
מעצבי שיער » מאמרים וחדשות » החלקת שיער - כל הסוגים במאמר אחד

החלקת שיער - כל הסוגים במאמר אחדהחלקות שיער, בדומה לטכנולוגיה עליה מבוססים טלפונים סלולריים לדוגמא, מתחלקת לפי דורות- דור ראשון, דור שני ודור שלישי, כאשר עם התפתחותו של כל דור חדש נעשה ניסיון לשמר את איכות השיער, לטפח אותו ולמצוא פטנטים חדשים במטרה להגן עליו מפני נזקי ההחלקה


החלקה יפנית, החלקת שיער ברזילאית,
החלקת שיער צרפתית- פותחו כל כך הרבה שיטות החלקה ותכשירים משלימים, עד שלעתים קשה להחליט באיזו שיטה ולבחור ומה להעדיף. לטובת כל הנשים המבולבלות, ובכדי לעשות מעט סדר בחידושים האחרונים, הכנו את המאמר הבא.


החלקה יפנית

קודם כל, יש להדגיש כי החלקה יפנית לא מתאימה לכולן: החלקה מסוג זה מתאימה אך ורק לנשים ששיערן אינו צבוע או בעל גוונים, ולשיער שאינו שרוף או פגום באופן משמעותי. קהל היעד האידיאלי, אם כן, הוא שיער בריא, מתולתל וטבעי.

החלקה יפנית עושה שימוש בחלבון שנועד לשנות את מבנה השיערה, ושמו ציסטיאמין. החלבון אמור לחדור למבנה השערה ולהביא להחלקתה.
מעצבי שיער מיישמים שיטות שונות של החלקה יפנית, כאשר חלקם משלבים חומרים כימיים עם חלב וחלקם משלבים חומרים שנועדו להפוך את השיער לקצר יותר, במטרה להגן עליו מנזקי הכימיקליים.
החלקה יפנית מבוססת על חפיפת השיער וחלוקתו לקבוצות קטנות, כאשר על כל קבוצה עוברים בנפרד עם מחליק קרמי ובסיום התהליך מייבשים את השיער. מדובר בתהליך ארוך למדי, שעשוי להימשך בין שעה אחת לבין מספר שעות. אורך הטיפול יקבע בהתאם לעובי השיער וסוג התלתלים של הלקוחה.

החלקה יפנית אינה זולה ויכולה לעלות בין 1500-7000 ש"ח, אך במקביל היא גם נחשבת לעמידה יותר ביחס לשיטות האחרות, היות והיא יכולה להחזיק מעמד בין ארבעה לשבעה חודשים בממוצע, בתנאי שמקפידים לטפח את השיער נכון. מעצבי שיער שמקפידים על ביצוע החלקת שיער איכותית, יכולים בטווח הארוך אפילו להטיב עם השיער מבלי להרוס אותו.

חסרונותיה של החלקה יפנית, אם כן, עלותה הגבוהה. בנוסף, החלקה יפנית עלולה לגרום לנשירת שיער. בתום ההחלקה השיער הופך לרגיש יותר, ולכן יש צורך לנהוג עמו בעדינות, לרכוש תכשירים ייעודיים בלבד, שגם עלותם עומדת על מאות שקלים, ולחזור אחת למספר חודשים לטיפול חוזר, שאורך כאמור מספר שעות.


החלקת שיער

מעצבי שיער נוהגים להתמחות בסוג מסוים של החלקת שיער

החלקה ברזילאית

בשונה מהחלקה יפנית, החלקת שיער ברזילאית מבוססת על שימוש בחלבון בשם קרטין, אשר ניתן למצוא בגופנו באזורים שונים כמו בשיער ובציפורניים. על אף שמדובר בחלבון טבעי ואינו מזיק, בהחלקות ברזילאיות נוטים לעתים לעשות שימוש גם בפורלדהיד, אשר סווג לא מכבר כחומר רעיל ואף מסרטן.

מאחר שהחלקת שיער ברזילאית נחשבת בריאה יותר לשיער ביחס להחלקה יפנית, השפעותיה הן קצרות מועד ובהתאם לכך היא מחזיקה מעמד רק כחודשיים עד ארבעה חודשים בטרם יש לעשות חידוש. סוגייה זו גם משפיעה על המחיר, שכן החלקה ברזילאית עולה 1,500 ש"ח, ולכן נחשבת משתלמת יותר ביחס להחלקה יפנית.


החלקה ברזילאית תתאים גם לשיער צבוע וגם לשיער שרוף מאוד או פגום, וניתן לעצב באמצעותה את השיער כפי שמתחשק, הכל מעיצוב תלתלים שונים באופן קבוע, עיצוב גלים וכמובן גם החלקה מוחלטת, ולכן בהקשר הזה היא הרבה יותר מגוונת ומתאימה לקהלי יעד רבים יותר מאשר ההחלקה הברזילאית.


החלקת שיער צרפתית

החלקת שיער צרפתית מתאימה גם היא לבעלות שיער צבוע וטבעי כאחד. ההחלקה הזו מבוססת על שימוש בסרמידים ומושם כאן דגש חשוב על נושא הגנת השיער ולכן היא נחשבת לידידותית ביותר לשיער מבין כל השיטות שהוזכרו. החלקת שיער צרפתית מורכבת משורה של תהליכים, שמתחילים כמובן בחפיפת השיער, מריחת חומרים ייעודיים שאמורים ללחך ולהגן על השיער ובסיום החלקתו במחליק קרמי וייבושו. החלקת שיער מסוג זה מחזיקה בממוצע ארבעה עד שישה חודשים, ועלותה דומה לזו של החלקת שיער ברזילאית.


טיפים להחלקת שיער

מעצבי שיער יוכלו להתאים לכן את ההחלקה הרצויה בהתאם למבנה השיערה ועוצמת התלתול, ולכן מומלץ להתחשב בדעתם. המכנה המשותף לכל ההחלקות, הוא שבסיומן השיער נותר רגיש יותר, ולכן יש צורך לנהוג בו בצורה מיוחדת: כ-48 שעות לאחר ההחלקה מומלץ להימנע מחפיפה, מאיסוף השיער בקוקו, משימוש בסיכות ושימוש בחומרים כמו ג'ל וספריי. בקשו ממעצב השיער להתאים לכן את חומרי טיפוח השיער שבהן תוכלו לעשות שימוש כדי לתחזק את ההחלקה בעצמכן.


הידעתן? בימים הראשונים שלאחר מועד ביצוע ההחלקה, מומלץ אף להימנע מביצוע פעילות גופנית מאומצת!

 עוד באותו נושא

עיצוב שיער ילדים - הסטייל מתחיל בגיל צעיר

עיצוב שיער ילדים - הסטייל מתחיל בגיל צעיר

אם בעבר נהגו לבחור תספורות לילדים בעיקר על בסיס שיקולים פרקטיים, הרי שהיום עולם התספורות לילד הוא עולם מגוון מאוד, שמושפע מטרנדים ומתסרוקות...

מעצבי שיער מציגים - הטרנדים לחורף 2022

מעצבי שיער מציגים - הטרנדים לחורף 2022

המלתחה החדשה לחורף מוכנה זה מכבר בארון, מחכה לשליפה בעת הצורך. עכשיו הגיע הזמן לשמוע אילו תסרוקות נשים הולכות בשנה הקרובה, כדי להתאים גם...

מעצבי שיער מעדכנים - טרנדים לחורף 2022

מעצבי שיער מעדכנים - טרנדים לחורף 2022

רוצה להיות מעודכנת במיוחד? הטרנדים לעונת החורף הבאה עלינו לטובה מדברים על שיער אסוף ועל קארה שכבר חזר אלינו בשנה האחרונה. קראי והתעדכני מעצבי...

עיצוב שיער – מחירון עיצוב שיער 2022

עיצוב שיער – מחירון עיצוב שיער 2022

ההנחה הרווחת הינה כי להראות טוב עולה כסף אך עם מבחר עצום של מעצבי שיער בישראל, התחרות הרבה רק עוזרת לכולם להראות טוב ובמחירים נוחים ביותר עיצוב...

עיצוב שיער לגברים – טרנדים 2022

עיצוב שיער לגברים – טרנדים 2022

גם אם הם ינסו להסתיר את זה, גברים אוהבים להישאר מעודכנים. זה מתחיל מהבגדים ומגיע עד לאחרון קצוות השיער. אם נמאס לכם מהשיער הקצוץ, המאמר הזה בשבילכם בכל...

string(27) "categoryמעצבי שיער"