enter-article מדריך מוצרי שיער - פורטל עיצוב שיער המוביל
מעצבי שיער » מאמרים וחדשות » מדריך מוצרי שיער

מדריך מוצרי שיער


אם תשאלו את ההורים שלכם, הם בוודאי יספרו לכם על חבית מלאה נפט, מגהץ , גבס, ועוד כל מיני כלים ששימשו אותם לעיצוב השיער. למזלנו השוק של מוצרי שיער נראה מעט שונה היום


מוצרי שיער זכו לגיוון רחב בהרבה מן החלוקה המסורתית לשמפו, קונדישנר ומסכה. בשורות הבאות ננסה להציג סקירה קצרה של חלק מן המוצרים והמותגים המובילים בשוק המתפתח והדינאמי של מוצרי שיער.

עם זאת, יש להקדים ולהוסיף גילוי נאות, היות והמגוון האדיר ועלייתם של מוצרי שיער מותאמים אישית לפי סוגי עור, שיער וצבע, הופכים את ההתאמה האישית, עדיף על ידי בעל מקצוע, לכורח המציאות ברוב המקרים.


מוצרי ניקוי לשיער
מוצרי שיער
בניגוד לאמונה הרווחת עד לפני 20-30 שנה, מחקרים עדכניים הוכיחו מעבר לכל ספק כי שטיפת שיער היא למעשה אחת הפעולות המזיקות ביותר לשיער (אולי אחרי טיפולים כימיים או ישור בטמפרטורה גבוהה).

למעשה, תאי השערה מפרישים שכבה שומנית המגינה על השערה מיובש, ולכן שטיפה תדירה מידי או אגרסיבית יתר על המידה יתגרום לאובדן אותה שכבת מגן ולבלאי מוגבר של השערה, בייחוד לאור השילוב המתמשך בין שטיפה לבין סירוק.

מהסיבות הללו מוצרי שיער לניקוי, כמו שמפו למיניו, נוקטים היום בשיטה שמרנית יותר.

שמפו טוב אינו שמפו שיוריד את כל ה"לכלוך", או אותה שכבה שומנית, במהירות ויעילות (את הלכלוך האמיתי, היינו הלכלוך החיצוני שנדבק לשיער עם הזמן, קל יחסית להוריד ואין צורך בהמסה בדרך כלל), אלא תרכיב שיכיל חומרים מזינים ויעזור ביצירה מחדש של שכבת המגן על השערה לאחר החפיפה.

מרבית היצרנים המובילים, כמו פנטן, שוורצקופף ואחרים משווקים גם ליינים מיוחדים לבעלי שיער יבש, דק, צבוע (כך שהחפיפה לא תפגע בצבע) וכו'. מחיר שמפו שכזה תלוי ביצרן, ועומד על 30-100 שקלים לחבילה גדולה בת 450-750 מ"ל.


מוצרי טיפוח לאחר הרחצה

כפי שאמרנו, חפיפה, וכן דברים אחרים כמו סירוק, טיפולים כימיים וטרמיים שונים, השמש הישראלית הקופחת, היובש ועוד, יוצרים שחיקה ולחץ מתמידים על זקיקי השער, שהם למעשה מולקולות חלבוניות עדינות יחסית.

מסיבה זו היצרנים הבולטים (והבולטים פחות) של מוצרי שיער וקוסמטיקה כללית מתחרים ביניהם בשלל מסכות וטיפולים "פוסט חפיפתיים" לשיער, בין אם על בסיס תיקון בעיה ובין אם על בסיס יומי. כל יצרן מתהדר במגוון רחב מאוד של מרכיבים חשובים ו"חיוניים" שיתרמו לבריאות השערה, אולם בפועל רק חלק קטן מן המרכיבים הללו הוכחו כיעילים.

שמנים- רוב המסכות מכילות מגוון שמנים טבעיים, עם שמות מפוצצים ומעוררי תיאבון כמו שמן קוקוס, שמן גוייאבה ואחרים.

למירב ידיעתנו לא נבדקה היעילות של מי מהשמנים בצורה אמפירית ומוכחת על חברו, אבל מחקר כללי העלה שאכן תוספת שמנים מן הצומח, בייחוד במקרים של שיער יבש או אחרי חפיפה יסודית, עלול לעזור לשימור השערה, בייחוד בקצוותיה.

ויטאמינים- למעשה החלק היחיד בשערה שהוא חי, ולכן גם החלק היחיד שזקוק לויטאמינים, הוא זקיק השערה.

אכן חלק מן הויטאמינים, בייחוד B12, נחוצים מאוד לתהליך בניית השערה ועלולים בקלות להתגלות כנמוכים ברמתם (במיוחד בנשים בגיל הפוריות), אולם אין כל הוכחה חד משמעית שמתן אותם ויטאמינים דרך הקרקפת יעיל יותר, ובכל מקרה במידה והתגלה בגופכם חוסר בויטאמין מסויים מומלץ לקבלו בצורה פומית וכלל מערכתית.
עוד באותו נושא

עיצוב שיער ילדים - הסטייל מתחיל בגיל צעיר

עיצוב שיער ילדים - הסטייל מתחיל בגיל צעיר

אם בעבר נהגו לבחור תספורות לילדים בעיקר על בסיס שיקולים פרקטיים, הרי שהיום עולם התספורות לילד הוא עולם מגוון מאוד, שמושפע מטרנדים ומתסרוקות...

מעצבי שיער מציגים - הטרנדים לחורף 2022

מעצבי שיער מציגים - הטרנדים לחורף 2022

המלתחה החדשה לחורף מוכנה זה מכבר בארון, מחכה לשליפה בעת הצורך. עכשיו הגיע הזמן לשמוע אילו תסרוקות נשים הולכות בשנה הקרובה, כדי להתאים גם...

מעצבי שיער מעדכנים - טרנדים לחורף 2022

מעצבי שיער מעדכנים - טרנדים לחורף 2022

רוצה להיות מעודכנת במיוחד? הטרנדים לעונת החורף הבאה עלינו לטובה מדברים על שיער אסוף ועל קארה שכבר חזר אלינו בשנה האחרונה. קראי והתעדכני מעצבי...

עיצוב שיער – מחירון עיצוב שיער 2022

עיצוב שיער – מחירון עיצוב שיער 2022

ההנחה הרווחת הינה כי להראות טוב עולה כסף אך עם מבחר עצום של מעצבי שיער בישראל, התחרות הרבה רק עוזרת לכולם להראות טוב ובמחירים נוחים ביותר עיצוב...

עיצוב שיער לגברים – טרנדים 2022

עיצוב שיער לגברים – טרנדים 2022

גם אם הם ינסו להסתיר את זה, גברים אוהבים להישאר מעודכנים. זה מתחיל מהבגדים ומגיע עד לאחרון קצוות השיער. אם נמאס לכם מהשיער הקצוץ, המאמר הזה בשבילכם בכל...

string(27) "categoryמוצרי שיער"